badania wody i ścieków

Nasze laboratorium oferuje kompleksową analizę wody i ścieków, a także zawiesin ogólnych oraz substancji ropopochodnych. Badamy ścieki komunalne, przemysłowe i osady ściekowe.  Doświadczony zespół specjalistów z zakresu chemii zaczyna od pobierania próbek.

Usługi realizowane są w ustalonym terminie, dogodnym dla klienta. Oferta skierowana do przedsiębiorców zlokalizowanych na terenie całej Polski!

Badanie wody

Kluczowym parametrem badania wody jest czystość mikrobiologiczna. Tylko profesjonalna analiza jest w stanie wykazać, czy poszczególne parametry nie przekraczają ściśle określonych norm, a także czy konkretne płyny nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Mikrobiologiczne badanie wody ma istotne znaczenie, pozwalające ocenić obecność bakterii w cieczy (m.in. Escherichia coli, paciorkowców kałowych, Legionelli oraz Clostridium perfrigens). Niektóre z nich produkują szereg niebezpiecznych toksyn i enzymów, które są bardzo odporne na warunki środowiska oraz dezynfekcję. Po przedostaniu się do przewodu pokarmowego powodują różnego rodzaju objawy chorobowe, charakterystyczne dla zatruć pokarmowych.

Badanie ścieków

Dzięki dokładnej analizie płynów uzyskamy informację o składzie chemicznym ścieków i osadów ściekowych. W razie zagrożenia zaistnieje sposobność efektownego oraz precyzyjnego podjęcia działań. Szybka i właściwa reakcja na rzecz ochrony środowiska pozytywnie wpływa na reputację firmy.

Nasze badania ścieków jednoznacznie przyczyniają się do kontroli jakości wód, a także pomagają awansować w rankingach branżowych.

Opracowujemy dokumentację dotyczącą ustalenia dopuszczalnej dawki osadu w celu rolniczego lub przyrodniczego wykorzystania.

Oferujemy również przeprowadzenie analiz gleb, na których zastosowane zostały przebadane ścieki, osady ściekowe lub odpady. Sprawdź i przekonaj się, że warto skorzystać z naszych usług.

Szybki kontakt

Zadzwoń do nas

+48 693 260 909

lub napisz

sekretariatslawex@gmail.com

Lokalizacja

Laboratorium Drogowe SŁAWEX
ul. Niżańska 89A
39-460 Nowa Dęba
NIP: 793-144-90-42

Dane kontaktowe

Ewa Kurdziel, współwłaściciel
tel. +48 693 260 909

Dawid Litwin, kierownik laboratorium
tel. +48 500 774 610

Sekretariat
tel. +48 725 140 878