Odwierty rdzeniowe

Jako profesjonalne laboratorium świadczymy odwierty i próby rdzeniowe. W zakresie usług znajdują się także badanie i ocena wytrzymałości betonu. Wykorzystujemy sprawdzone metody i narzędzia do wiercenia dzięki, którym pomiary są precyzyjne i wiarygodne. Konstrukcje betonowe badamy pod kątem odporności na zginanie, ściskanie, wodę, nasiąkliwość i mróz. Próbki rdzeni pobierane są z różnych materiałów zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami PN-EN. Biorąc pod uwagę specyfikę odwiertów, cenę negocjujemy po ustaleniu szczegółów zlecenia. Zapraszamy!

Odwierty rdzeniowe – wiarygodna ocena wytrzymałości betonu

Działalność Laboratorium Sławex obejmuje kompleksowe pobieranie prób rdzeniowych wraz z ich przygotowaniem do pomiaru i finalnym wykonaniem badania. Prace wykonujemy sprawdzoną techniką przy pomocy wysokiej klasy diamentowej wiertnicy, która jest wyposażona w koronowe wiertła o średnicy dostosowanej do materiału wiercenia. Wykonane odwierty umożliwiają:

  • pozyskanie próbek do laboratoryjnego badania i oceny wytrzymałości betonu,
  • analizę rzeczywistej grubości elementu,
  • ustalenie ubytków korozyjnych,
  • ocenę stanu warstw konstrukcji.

Oprócz niezbędnych narzędzi do wiercenia zapewniamy w razie potrzeby własne rusztowania, prądotwórcze agregaty, pojemniki na wodę oraz urządzenia do odsysania materiałów odwiertowych.

Zasady pobierania rdzeniowych odwiertów betonu

Wiarygodność oceny parametrów konstrukcji betonowej jest determinowana spełnieniem szeregu warunków. Dotyczy to w szczególności prawidłowego wyboru lokalizacji odwiertu, wymiarów rdzeni i sposobu wiercenia. Pod uwagę należy również wziąć konieczność zagwarantowania wymaganej reprezentatywności prób do badania.

Odwierty rdzeniowe do pomiarów są wycinane zgodnie z aktualną normą PN-EN. Wycięte z konstrukcji rdzenie poddajemy szczegółowym oględzinom. Analizy mają na celu uzyskanie informacji dotyczących rodzaju zastosowanego kruszywa i stopnia jego uziarnienia, zaawansowania procesu karbonatyzacji warstwy przypowierzchniowej, strukturalnych wad wewnętrznych, struktury i porowatości betonu.

Celem tego makroskopowego badania  jest również kwalitatywna ocena pozyskanych prób rdzeniowych w kontekście możliwości ich dalszego wykorzystania w badaniach wytrzymałości konstrukcji.

Szybki kontakt

Zadzwoń do nas

+48 725 140 878

lub napisz

sekretariatslawex@gmail.com

Lokalizacja

Laboratorium Drogowe SŁAWEX
ul. Niżańska 89A
39-460 Nowa Dęba
NIP: 793-144-90-42

Dane kontaktowe

Dawid Litwin, kierownik laboratorium
tel. +48 500 774 610

Sekretariat
tel. +48 725 140 878